Poradnik podróżnika
Co to jest lot czarterowy?
3 listopada, 2021
0
Co to jest lot czarterowy?
Istnieją dwa główne rodzaje lotów, zróżnicowane pod względem sposobu ich organizacji. Mowa tutaj o lotach czarterowych i rejsowych. Artykuł ten powstał z myślą o osobach, które nie latają często lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takim sposobem podróżowania. Mogą one bowiem nie wiedzieć, co to jest lot czarterowy i czym różni się on od lotów rejsowych. Trzeba przyznać, że nazwa ta może brzmieć dla niektórych nieco tajemniczo. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy tę kwestię. Mówimy również, dlaczego warto korzystać z takiego rodzaju lotów oraz na czym dokładnie polega procedura zakupu biletu.
Poradnik podróżnika
Jak wybrać odpowiedni bilet lotniczy?
3 listopada, 2021
0
Jak wybrać odpowiedni bilet lotniczy?
Przygotowując się do podróży lotniczej, należy zacząć od wybrania i rezerwacji biletów na samolot. Mnogość ofert, przewoźników, destynacji i wariantów pozwala znaleźć dla siebie idealną opcję, dzięki której nasz przelot będzie komfortowy oraz opłacalny. Niekiedy ciężko rozeznać się wśród wielości propozycji, szczególnie gdy nie podróżujemy samolotem często. Jaki bilet wybrać oraz co wziąć pod uwagę podczas poszukiwań?
Poradnik podróżnika
Rodzaje biletów lotniczych
1 listopada, 2021
0
Rodzaje biletów lotniczych
Podróże lotnicze to jeden z popularniejszych sposobów przemieszczania się na dalekich trasach. Obojętnie, czy to wyjazd biznesowy, wakacje, czy przeprowadzka na inną półkulę, to właśnie samolotami w najszybszy sposób udajemy się tam, gdzie chcemy. Jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zapoznać się z tym, co oferują podróżnym przewoźnicy. Rodzaje biletów lotniczych i wybór odpowiedniego, to istotna kwestia, kiedy w podróż wybieramy się samolotem.
Poradnik podróżnika
Jak rezerwować bilet na samolot?
14 października, 2021
0
Jak rezerwować bilet na samolot?
Latanie stało się dla nas codziennością. Jednocześnie nie mamy jednak czasu, który moglibyśmy poświęcić na długie i żmudne procedury związane z wyborem odpowiedniego lotu. W ramach ułatwienia tego procesu powstał ten czytelny poradnik, mający w prosty sposób pokazać system, w ramach jakiego działa nasza rezerwacja biletu na samolot. Postaramy się przeprowadzić Państwa krok po kroku przez procedurę, z jakiej składa się zarówno rezerwacja online, jak i rezerwacja telefoniczna biletów.
Inspiracje podróżnicze
Jak zwrócić bilet lotniczy ?
14 października, 2021
0
Jak zwrócić bilet lotniczy ?
Wypadki chodzą po ludziach. Czasami zdarza się, że musimy odwołać udział w podróży z różnych względów. Wielu przewoźników oferuje możliwość zwrotu biletu lotniczego, jednakże jedynie w określonych warunkach. Bardzo często tanie linie nie dają w ogóle tej możliwości, z tego względu, iż zakup karty wstępu nie wiąże się z dużymi kosztami. Nieco inaczej jest w rejsowych liniach, każdy przewoźnik jednak ustala własne zasady. W tym artykule dowiesz się, jak zwrócić bilet lotniczy, a także jakie mogą być ku temu przyczyny.
Informacje lotnicze
Jak odebrać bilet lotniczy?
11 października, 2021
0
Jak odebrać bilet lotniczy?
Dla osób, które pierwszy raz wyruszają w podróż samolotem, procedury przeprowadzane na lotnisku mogą być skomplikowane. Czasami nawet zakup biletu może stanowić niemałe wyzwanie. Na szczęście coraz więcej przewoźników prowadzi sprzedaż internetową, co stanowczo ułatwia przejście przez cały proces. W takim przypadku dostajemy najczęściej bilet lotniczy elektroniczny, który na telefonie lub innym mobilnym urządzeniu możemy pokazać podczas odprawy. Odebrać go można z kolei poprzez adres e-mail.
Inspiracje podróżnicze
Jak zapłacić za bilet lotniczy?
9 października, 2021
0
Jak zapłacić za bilet lotniczy?
Dzięki możliwości dokonywania transakcji online, możemy w prosty i wygodny sposób zapłacić za podróż. Wybierając nasze usługi, mogą Państwo wybrać zarówno płatność przelewem, jak i płatność kartą kredytową za bilet lotniczy. W zależności od indywidualnych preferencji gwarantujemy bezpieczeństwo i wygodę jednej i drugiej metody. Pozwólcie, że pokrótce przedstawimy podstawowe kroki obu ścieżek płatności, by ułatwić Wam podjęcie dobrej decyzji.
Poradnik podróżnika
Loty przesiadkowe i bezpośrednie – wszystko, co warto o nich wiedzieć
3 października, 2021
0
Loty przesiadkowe i bezpośrednie – wszystko, co warto o nich wiedzieć
Loty przesiadkowe i bezpośrednie – wszystko, co warto o nich wiedzieć Możemy wyróżnić dwa rodzaje lotów – bezpośrednie oraz przesiadkowe. O ile te pierwsze nie stanowią zazwyczaj żadnego problemu i chętnie z nich korzystamy, tak loty przesiadkowe to coś, czego wielu pasażerów unika. Czasami jednak zdarza się, że są jedynym możliwym wyjściem i wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przygotować się właśnie na loty z przesiadkami
Inspiracje podróżnicze
Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty
5 lipca, 2016
0
Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty
Wyspa wiecznej wiosny, ogród dryfujący po oceanie, Perła Atlantyku takimi zwrotami określana jest Madera - zielona wyspa o podzwrotnikowym klimacie witająca turystów łagodną i ciepłą pogodą przez cały rok. Madera to idealne miejsce dla osób szukających wypoczynku z dala od metropolii i miejskiego zgiełku. Warto polecieć na Maderę przede wszystkim ze względu na walory przyrodnicze, różnorodność krajobrazu, ciekawą historię kolonizacji wyspy oraz pyszną kuchnię.
Inspiracje podróżnicze Tanie loty - promocje
Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016
23 maja, 2016
0
Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016
Ten najbardziej wysunięty na zachód kraj europejski w starożytności określany był jako „kraniec ziemi”. Aktualnie z całego świata napływają do Portugalii turyści szukający idealnej pogody, miłego towarzystwa, ciekawej zabytkowej architektury, relaksu pośród natury i odpoczynku na słonecznej plaży. Bardzo często można spotkać się z opiniami twierdzącymi, że w Portugalii czas płynie inaczej, tak jakby się zatrzymał, tworząc klimat idealny do oderwania się od codzienności i jednoczesnego naładowania akumulatorów aż do kolejnego urlopu. Kiedy najlepiej lecieć do Portugalii? Najlepszy okres na zwiedzanie to kwiecień-wrzesień. Co ciekawe w Portugalii jest ponad 300 słonecznych dni w roku więc jest małe prawdopodobieństwo aby spotkała Was brzydka pogoda. Największe szanse na opady są w miesiącach listopad-marzec.