Poradnik podróżnika
Rodzaje biletów lotniczych
1 listopada, 2021
0

Podróże lotnicze to jeden z popularniejszych sposobów przemieszczania się na dalekich trasach. Obojętnie, czy to wyjazd biznesowy, wakacje, czy przeprowadzka na inną półkulę, to właśnie samolotami w najszybszy sposób udajemy się tam, gdzie chcemy. Jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zapoznać się z tym, co oferują podróżnym przewoźnicy. Rodzaje biletów lotniczych i wybór odpowiedniego, to istotna kwestia, kiedy w podróż wybieramy się samolotem.

Rodzaje biletów lotniczych – dlaczego warto je znać

Miejsca w samolocie nie są sobie równe. Niektóre mają więcej przestrzeni na nogi, większe i wygodniejsze fotele, możliwość rozłożenia, a do tego pewne udogodnienia w trakcie lotu, które również nie są dostępne dla wszystkich pasażerów. Do tego bliskość głośno pracujących silników czy bardziej kameralną liczbę współpasażerów dookoła. Rodzaje biletów lotniczych to oferta linii w różnych cenach, które proponują odmienne warunki podróży, w zależności od wybranej klasy. Chociaż firmy same decydują, co w której klasie jest dostępne i udogodnienia różnią się w zależności od przewoźnika, zawsze jednak warto wiedzieć, jak wygląda klasa ekonomiczna, pierwsza lub biznesowa.

Rodzaje biletów lotniczych – klasa pierwsza

Najdroższe bilety, to klasa pierwsza. Tutaj linie lotnicze zapewniają największy komfort i oferują najwięcej udogodnień. W tej najwyższej klasie pasażerowie mogą oczekiwać dużej ilości przestrzeni osobistej wyłącznie dla siebie, większych i wygodniejszych foteli, o miejscu na nogi nie wspominając. Coraz więcej linii lotniczych oferuje tutaj osobne, prywatne loże, gdzie nie mają wstępu i możliwości zajrzenia pozostali pasażerowie. Klasa pierwsza to synonim wygody, a nawet luksusu. Lepsze jest także jedzenie, często z wyszukanych składników i przygotowywane przez znanych kucharzy. Serwowane są niczym w restauracji, czyli na życzenie i zamówienie pasażera, nie zaś o stałych porach. Klasa pierwsza zapewnia także wygodę na lotnisku, gdyż osoby z tym biletem mogą korzystać z oddzielnych restauracji, barów, lóż i miejsc VIP. Można w skrócie powiedzieć, że wszystko jest najlepsze, zaś obsługa gotowa spełnić wszelkie życzenie pasażera.

Rodzaje biletów lotniczych – klasa biznesowa

W tej ofercie linie lotnicze proponują więcej niż w przypadku najtańszych biletów. Klasa biznesowa to odczuwalny skok w górę z ekonomicznej. Różnice zaczynają się już w przestrzeni, gdzie pasażerowie mają większe i wygodniejsze fotele, więcej miejsca na nogi, dla siebie oraz swoich rzeczy. Różnice dotyczą także posiłków. Klasa biznesowa to większy wybór jedzenia, a także lepsza forma podania dań. Często serwowane są na porcelanie, zamiast na jednorazowym plastiku. Zwykle pasażerowie mogą korzystać z bardziej rozbudowanej i liczniejszej biblioteki filmów czy innych form rozrywki. Ważnym elementem tej klasy są wyższe limity bagażowe, dzięki czemu można przewozić więcej i to w przypadku bagażu podręcznego, jak również rejestrowanego. Klasa biznesowa to również komfort na lotnisku, ponieważ daje dostęp do salonu VIP, gdzie przyjemnie czeka się na lot.

Rodzaje biletów lotniczych – klasa ekonomiczna

Najtańsze bilety lotnicze, z tym właśnie kojarzy się klasa ekonomiczna. I jest to prawda, ponieważ jest to najniższa i najbardziej podstawowa oferta linii lotniczych. Zabierze podróżnych z punktu A do B, jednak w tej klasie, choć jest dość komfortowo, to jednak wiele opcji jest niedostępnych lub dodatkowo płatnych. Odległość między rzędami, szerokość foteli, podłokietników, zagłówków zależy od linii, ale z zasady są one mniej wygodne niż w pozostałych dwóch klasach, a przy długiej podróży jest to mocno odczuwalne. Oczywiście siedzenia mają pewien standard, lecz nie można oczekiwać, że w pełni komfortowo spędzimy w nich czas. Klasa ekonomiczna na długich trasach często oferuje również darmowe posiłki i napoje, a nawet dostęp do rozrywki czy biblioteki filmów, z których każdy pasażer może swobodnie korzystać podczas lotu.

Klasa ekonomiczna, biznesowa, a może klasa pierwsza? Poszukaj informacji
Obojętnie, jaką klasę wybierzemy, to rezerwując konkretne połączenie, wszyscy pasażerowie finalnie i tak wylądują w tym samym miejscu. Klasa biznesowa, pierwsza, ekonomiczna to różnorodne udogodnienia i usługi, które wpływają na komfort przelotu. Jeśli więc zależy nam na konkretnych elementach, które chcemy otrzymać od przewoźnika, wówczas decyzja o wyborze jest niezwykle istotna. Posiadanie wiedzy to klucz, aby dokonać właściwej selekcji.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy