Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Co to jest lot czarterowy? | Porady lotnicze, Tanie loty i promocje lotnicze - Blog BiletyBilety.pl
Poradnik podróżnika
Co to jest lot czarterowy?
3 listopada, 2021
0

Istnieją dwa główne rodzaje lotów, zróżnicowane pod względem sposobu ich organizacji. Mowa tutaj o lotach czarterowych i rejsowych. Artykuł ten powstał z myślą o osobach, które nie latają często lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takim sposobem podróżowania. Mogą one bowiem nie wiedzieć, co to jest lot czarterowy i czym różni się on od lotów rejsowych. Trzeba przyznać, że nazwa ta może brzmieć dla niektórych nieco tajemniczo. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy tę kwestię. Mówimy również, dlaczego warto korzystać z takiego rodzaju lotów oraz na czym dokładnie polega procedura zakupu biletu.

Loty czarterowe – główna zasada działania

Główną cechą wyróżniającą loty czarterowe jest fakt, że są one organizowane przez biura podróży. Celem takiego zabiegu jest wykorzystanie w pełni możliwości samolotu pod względem zajmowanych w nim miejsc. Firmom zajmującym się organizacją wyjazdów turystycznych czasami nie udaje się sprzedać wszystkich miejsc na daną wycieczkę. Właśnie dlatego oferują one wtedy innym podróżnym możliwość zakupu wyłącznie biletów lotniczych bez wykupowania organizowanej przez nich wycieczki. Takie połączenie lotnicze jest wtedy organizowane we współpracy z firmami wynajmującymi samoloty. Loty czarterowe to rozwiązanie, które można spokojnie nazwać sytuacją typu „win-win”. Dlaczego? Ponieważ zarówno biuro podróży, jak i podróżni otrzymują wtedy wiele korzyści. W przypadku biura niewątpliwym profitem jest możliwość pokrycia kosztów czarterowania samolotu. A co w takiej sytuacji mogą zyskać podróżni?

Dlaczego warto korzystać z lotów czarterowych?

Dla podróżnika najważniejszą rzeczą, która wiąże się z lotem czarterowym, jest jego niska cena. Niewielki koszt takiego biletu wynika z tego, że loty tego rodzaju są najczęściej oferowane w systemie last minute. Dlatego właśnie w ich przypadku możemy spodziewać się znacznie niższej ceny niż w przypadku lotów rejsowych. Warto również wspomnieć, że takie okazje można spotkać jedynie w określonych datach. Loty czarterowe organizowane są wyłącznie do znanych lokalizacji o typowo wypoczynkowym charakterze, takich jak Teneryfa, Zanzibar, Hurghada, Madera i wiele innych. Aby móc z nich skorzystać, należy śledzić porównywarki cenowe biletów – nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się w nich interesująca nas lokalizacja. W przypadku lotów czarterowych często obowiązuje reguła, według której im krótszy czas do wylotu pozostał, tym niższej ceny możemy się spodziewać. Są one więc wspaniałą gratką dla osób, które uwielbiają takie spontaniczne podróże.

Loty czarterowe – kwestie praktyczne

Jeśli już uda nam się trafić na odpowiednią okazję, to nie czekajmy zbyt długo. W każdej chwili miejsca mogą się skończyć, dlatego warto szybko podjąć decyzję i zakupić bilet. Nie wystąpi on jednak w formie tradycyjnej, ponieważ otrzymamy jedynie potwierdzenie rezerwacji. Jeśli chodzi o odprawę, to nie musimy się martwić – potrzebny będzie tutaj tylko dowód osobisty lub paszport. Nie powinniśmy się też stresować takimi kwestiami, jak opłata za bagaż rejestrowany, opłaty lotniskowe czy ubezpieczenie – wszystkie te koszty wliczone są w cenę zakupionego już przez nas biletu.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-pascal-renet-1089306

Jak wybrać odpowiedni bilet lotniczy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy