Inspiracje podróżnicze
Jak zwrócić bilet lotniczy ?
14 października, 2021
0

Wypadki chodzą po ludziach. Czasami zdarza się, że musimy odwołać udział w podróży z różnych względów. Wielu przewoźników oferuje możliwość zwrotu biletu lotniczego, jednakże jedynie w określonych warunkach. Bardzo często tanie linie nie dają w ogóle tej możliwości, z tego względu, iż zakup karty wstępu nie wiąże się z dużymi kosztami. Nieco inaczej jest w rejsowych liniach, każdy przewoźnik jednak ustala własne zasady. W tym artykule dowiesz się, jak zwrócić bilet lotniczy, a także jakie mogą być ku temu przyczyny.

Warunki zwrotu biletu w tanich liniach i rejsowych

W takim przypadku wielu przewoźników blokuje taką możliwość. Niemniej nie jest to niemożliwe. Warunkiem do oddania karty wstępu do samolotu może być na przykład śmierć pasażera. W takim przypadku warto skontaktować się z infolinią danego przewoźnika. Konsultant zleci wysyłkę pieniędzy z powrotem na konto, które wykorzystano do płatności, a także odblokuje miejsce w samolocie.

Rejsowe linie bardzo często pozwalają na zwrot biletu lotniczego, jeśli zlecimy tę operację tego samego dnia, co zdecydowaliśmy się na jego zakup. Czasami karta wstępu może być oddana, jednakże warunkiem przewoźnika jest dokonanie niepełnego zwrotu pieniędzy za bilet lotniczy. Niemniej bardzo często oddawana jest kwota równa niewykorzystanym opłatom, jakie ponoszone są w porcie.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z biletu lotniczego

Często linie lotnicze uniemożliwiają dokonania zwrotu ticketu w przypadku choroby, która może nas nagle zaskoczyć. Niemniej możliwe jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia, które zwraca poniesiony koszt zakupu pod określonymi w umowie warunkami. Do tych warunków mogą wchodzić między innymi choroby. Niemniej nie będzie możliwe zwrócenie biletu lotniczego chociażby poprzez zwykłą zmianę zdania. Polisa ubezpieczeniowa tego rodzaju jest przydatna, jednakże nie tylko w wymienionym przypadku. Pozwala ona na uzyskanie pieniędzy również w wyniku ucierpienia w katastrofie czy wypadku – wszystko zależy od tego, jakie ustalone są warunki w umowie, zawieranej z ubezpieczalnią.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

airplane-6674689_1280

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

czytaj więcej
Wyloty na Maderę - loty do Funchal

Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty

czytaj więcej
Wczasy w Portugalii

Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy