Inspiracje podróżnicze
Jak zapłacić za bilet lotniczy?
9 października, 2021
0

Dzięki możliwości dokonywania transakcji online, możemy w prosty i wygodny sposób zapłacić za podróż. Wybierając nasze usługi, mogą Państwo wybrać zarówno płatność przelewem, jak i płatność kartą kredytową za bilet lotniczy. W zależności od indywidualnych preferencji gwarantujemy bezpieczeństwo i wygodę jednej i drugiej metody. Pozwólcie, że pokrótce przedstawimy podstawowe kroki obu ścieżek płatności, by ułatwić Wam podjęcie dobrej decyzji.

Płatność kartą kredytową za bilet lotniczy – dlaczego warto?

Decydując się na wybór tej konkretnej metody uzyskujemy gwarancję niezwykle bezpiecznej transakcji – dane kart kredytowych używane są jednorazowo, do obsługi konkretnej płatności. Obsługiwany przez nas standard płatności obejmuje karty MASTER CARD, VISA, American Express oraz Diners Club. Niestety, w sytuacji, w której chcielibyście Państwo dokonać transakcji kartą VISA ELECTRON, bądź MAESTRO, system może nie dokonać jej autoryzacji. Tej niedogodności, jak i innym potrzebom naszych klientów gotowi są zaradzić nasi konsultanci, dostępni pod numerem +48 42 630 85 85, między poniedziałkiem a piątkiem, w godzinach od 9- 18. Płatność kartą kredytową za bilet lotniczy jest możliwa również za pomocą naszej infolinii właśnie, oczywiście po podaniu stosownych danych.

Warto pamiętać również o tym, że płatność kartą kredytową za bilet lotniczy w ramach tzw. tanich linii lotniczych podlega zazwyczaj dodatkowej opłacie transakcyjnej, uzależnionej od konkretnego przewoźnika i rodzaju karty. W przypadku rejsowych linii tego typu dodatkowe opłaty z reguły nie występują.

Po zatwierdzeniu transakcji kartą kredytową informacja o numerze / kodzie biletu elektronicznego zostaje automatycznie wygenerowana. Dzięki temu cena pożądanego przez Państwa biletu nie może już ulec zmianie. Z uwagi na ten fakt, warto pamiętać o tym, by sprawdzić dokładnie dane rezerwacji biletu lotniczego oraz płatności. Muszą być one zgodne ze sobą. Wówczas możemy mówić o pełnej gwarancji bezpieczeństwa, jaką daje płatność kartą kredytową za bilet lotniczy.

Płatność przelewem za bilet lotniczy w praktyce

Alternatywę dla płatności kartą kredytową stanowi płatność przelewem za bilet lotniczy. To bezpieczna, szybka i wygodna forma transakcji pod warunkiem, że pamiętamy o paru podstawowych zasadach.
Transakcji możemy dokonać zarówno za pomocą elektronicznego przelewu bankowego, jak i przelewu bankowego w placówce pocztowej. Musimy pamiętać o zmieszczeniu podstawowych danych do przelewu, takich jak adres, numer konta i tytuł przelewu. W zakładce „Kontakt” umieszczonej na naszej stronie znajdują się stosowne konta bankowe, na jakie należy kierować płatność przelewem za bilet lotniczy. Informacji o numerze konta mogą również udzielić Państwu, wspomniani w poprzednim akapicie, kompetentni konsultanci dostępni na naszej infolinii.

Prosimy również, by pamiętać, że wybierając płatność przelewem za bilet lotniczy, muszą się Państwo liczyć z tym, że jego rezerwacja następuje dopiero w momencie zaksięgowania transakcji lub po dostarczeniu dowodu wpłaty. W związku z tym należy wkalkulować w ryzyko zmianę cen biletów, nim dojdzie do zaksięgowania transakcji. Jest to normalna praktyka, o której, mimo wszystko, warto pamiętać. Najłatwiej takim niespodziankom przeciwdziałać wykonując płatność przelewem za bilet lotniczy tak szybko, jak to możliwe, po dokonaniu rezerwacji oraz przesyłając potwierdzenie transakcji. Potwierdzenia zarówno rezerwacji, jak i zakupu zostaną przesłane na podany przez Państwa adres mailowy.

Jak widać, obie formy transakcji wymagają spełnienia pewnych podstawowych wymogów proceduralnych, co nie zmienia faktu, iż zarówno płatność karta kredytową, jak i płatność przelewem za bilet lotniczy stanowią bezpieczny, wygodny i szybki sposób na dokonanie transakcji i zabukowanie pożądanych przez Państwa biletów lotniczych. Mając na uwadze przedłożone powyżej kwestie, będziecie w stanie zrealizować transakcje sprawnie i bezproblemowo. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-austin-zhang-2441844

Jak zwrócić bilet lotniczy ?

czytaj więcej
Wyloty na Maderę - loty do Funchal

Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty

czytaj więcej
Wczasy w Portugalii

Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy