Poradnik podróżnika
Jak rezerwować bilet na samolot?
14 października, 2021
0

Latanie stało się dla nas codziennością. Jednocześnie nie mamy jednak czasu, który moglibyśmy poświęcić na długie i żmudne procedury związane z wyborem odpowiedniego lotu. W ramach ułatwienia tego procesu powstał ten czytelny poradnik, mający w prosty sposób pokazać system, w ramach jakiego działa nasza rezerwacja biletu na samolot. Postaramy się przeprowadzić Państwa krok po kroku przez procedurę, z jakiej składa się zarówno rezerwacja online, jak i rezerwacja telefoniczna biletów.

Rezerwacja online w pigułce

Za pomocą naszej wyszukiwarki będziecie Państwo w stanie dokonać szybkiego wyboru pożądanego lotu. Rezerwacja online z wykorzystaniem naszej strony umożliwia wybór najkorzystniejszego połączenia z punktu widzenia naszych klientów.

W pierwszej kolejności należy wybrać miasto, z którego planujemy wylot, oraz punkt docelowy podróży.
Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego lotu: w jedną bądź w dwie strony. Rezerwacja biletu na samolot za pomocą naszej przeglądarki uwzględnia również przelot złożony, czyli rezerwację na podróż zawierającą przeloty pomiędzy większą liczbą destynacji.

Dokonując rezerwacji, należy również uwzględnić wybór klasy, jaką chcemy podróżować, od ekonomicznej, przez premium economy, biznes, aż do pierwszej klasy. Wpłynie to oczywiście w odczuwalny sposób zarówno na cenę biletów, jak i komfort podróży.

Naturalnym kolejnym krokiem jest wybór daty (przelot w jedną stronę), lub dat (przelot w dwie strony, lub przelot złożony) lotu, na którą dokonana zostanie rezerwacja online. Istotnym udogodnieniem jest tutaj możliwość poszerzenia jej zakresu o dzień naprzód bądź wstecz. By tego dokonać, musimy zaznaczyć stosowne pole w panelu przeglądarki, znajdujące się w jego górnej części („+/- 1 dzień”).

Ostatnim krokiem jest oczywiście zaznaczenie liczby biletów, które chcemy zarezerwować. Po otwarciu panelu przeglądarki znajdziemy tam opcje pozwalające zaznaczenie liczby biletów dla osób dorosłych, dzieci oraz niemowląt.
Kiedy rezerwacja biletu na samolot jest gotowa, nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać opcję wyszukaj. Wówczas przeglądarka automatycznie zapyta nas o bagaż, jaki chcemy ze sobą zabrać. Możemy pozostać przy podstawowym bagażu podręcznym, bądź wybrać opcję bagażu rejestrowanego, dedykowaną wszystkim, którzy chcą zabrać ze sobą do samolotu nieco więcej przedmiotów. Po wybraniu stosownej dla nas opcji zostaniemy przekierowani do strony z lotami dopasowanymi do naszego wyszukiwania.

Kiedy już przejdziemy do strony pokazującej rezultaty wyszukiwania, oprócz konkretnych ofert lotów będziemy mogli skorzystać z kolejnych opcji uwzględniających nasze preferencje dotyczące podróży, takie jak forma płatności, liczba przesiadek, darmowy bagaż, czy nawet preferowane linie lotnicze.
Po wybraniu konkretnej oferty przewoźnika i zapoznaniu się z jej detalami, nie pozostaje nam nic innego, jak sama rezerwacja online i w – ostatnim kroku – potwierdzenie transakcji, by móc cieszyć się nadchodzącym lotem.

Rezerwacja telefoniczna w ramach naszych usług

Oczywiście, jeśli posiadają Państwo odmienne potrzeby, możliwa jest również rezerwacja biletu na samolot inną metodą. Z pomocą przyjdą nasi konsultanci, którzy czekają na Państwa telefony w ciągu tygodnia roboczego między godziną 9 a godziną 18. Odpowiedzą na wszelkie pytania, z pewnością zadadzą ich również kilka, w celu dopasowania rezerwacji do indywidualnych możliwości i potrzeb klienta. By rezerwacja telefoniczna się powiodła, z pewnością będą potrzebowali bazowego pakietu informacji dotyczącego pasażerów wybranego lotu, takich jak: imię i nazwisko wraz datą urodzenia, oraz dane kontaktowe płatnika. By móc odpowiednio poinformować Państwa o szczegółach zaplanowanego lotu nasi konsultanci z pewnością będą potrzebowali również uwzględnienia dość szczegółowych danych, wymienionych powyżej (patrz rezerwacja online). Nie ulega jednak wątpliwości, że po uzyskaniu wystarczających wytycznych będą w stanie dopasować idealny lot do Państwa potrzeb. Można zatem z czystym sumieniem powiedzieć, że rezerwacja telefoniczna biletów to równie szybki i wygodny sposób, co rezerwacja online i tylko od Państwa preferencji, zależy wybór metody, jaką jej dokonacie.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy