Poradnik podróżnika
Loty przesiadkowe i bezpośrednie – wszystko, co warto o nich wiedzieć
3 października, 2021
0

Loty przesiadkowe i bezpośrednie – wszystko, co warto o nich wiedzieć
Możemy wyróżnić dwa rodzaje lotów – bezpośrednie oraz przesiadkowe. O ile te pierwsze nie stanowią zazwyczaj żadnego problemu i chętnie z nich korzystamy, tak loty przesiadkowe to coś, czego wielu pasażerów unika. Czasami jednak zdarza się, że są jedynym możliwym wyjściem i wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przygotować się właśnie na loty z przesiadkami. Zwykle taki rodzaj lotu ma miejsce w przypadku podróży obejmującej długą trasę. Czy warto jednak obawiać się lotów z przesiadką? Nic bardziej mylnego! Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że mogą one przynieść dużą ilość korzyści. W poniższym artykule opowiadamy o zaletach obu rodzajów lotów, a także potwierdzamy fakty i obalamy wszelkie mity. Zapnij pasy – startujemy!

Loty bezpośrednie, czyli wygodna podróż

Bezpośredni lot z Polski do wybranego przez Ciebie miejsca docelowego to niewątpliwie duży komfort. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w przypadku długiego lotu możesz spokojnie zasnąć i obudzić się dopiero u celu całej podróży. Nie musisz martwić się wyprawą podzieloną na co najmniej dwa etapy. Problem, który występuje w przypadku lotów bezpośrednich to po prostu fakt, że jest ich stosunkowo niewiele i dotyczą najczęściej uczęszczanych miejsc. Tak sytuacja przedstawia się w szczególności w Polsce, gdzie niestety nie znajdziemy żadnego dużego węzła lotniczego. Warto również wspomnieć o tym, że loty bezpośrednie nierzadko są nieco droższe niż loty z przesiadkami. Można zatem stwierdzić, że obowiązuje tutaj zasada mówiąca, że za komfort trzeba zapłacić.

Loty z przesiadkami – czy naprawdę są takie straszne?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, loty przesiadkowe to coś, czego wielu podróżujących zwyczajnie się boi. Nic dziwnego — czasami wiążą się one bowiem z nieprzewidzianymi trudnościami, takimi jak długi czas oczekiwania na kolejny lot, opóźnienia samolotów, czy chociażby zagubiony bagaż (na który szanse są naprawdę niewielkie, ale jednak takie sytuacje też się zdarzają). Nie można tutaj jednak zapomnieć o pozytywnych kwestiach związanych z lotami przesiadkowymi.
Jedną z nich jest wspomniana już wcześniej sprawa tańszych biletów. Loty z przesiadkami to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie środków, które możemy przeznaczyć, chociażby, na różnego rodzaju atrakcje podczas naszej podróży lub dłuższy pobyt w danym miejscu. Drugą ważną korzyścią jest możliwość zrobienia sobie małej wycieczki po mieście, w którym mamy przesiadkę. Jeśli czas oczekiwania na kolejny samolot jest długi, to bez problemu możemy wyruszyć na spacer w najbardziej popularne w danej lokalizacji miejsca.

Loty przesiadkowe – jak się do nich przygotować?

Czy możemy zrobić coś, aby loty z przesiadkami wiązały się z mniejszym niepokojem? Jak najbardziej! Istnieje kilka sposobów na to, by w odpowiedni sposób przygotować się do przesiadek i być spokojnym podczas podróży. Jeśli martwisz się, że trafisz na opóźnienie, to uwierz, że nie masz czym się stresować. Oczywiście będziesz musiał poczekać, ale nie musisz bać się tego, że zgubisz się na lotnisku w razie zmiany terminala. Pamiętaj, że każde lotnisko jest doskonale oznaczone, a obsługa chętna do tego, by w przypadku jakichkolwiek trudności szybko Ci pomóc. Przed podróżą możesz natomiast sprawdzić plan lotniska przesiadkowego, dzięki czemu będziesz wiedział, jak się po nim poruszać.

Loty z przesiadkami – bilety i bagaże

Podczas lotów z przesiadkami możesz też sobie pomóc poprzez zakup jednego biletu na kilka ustalonych etapów podróży (dwóch lub więcej). Dzięki temu zapewnisz sobie szansę na wsparcie linii lotniczych, które w awaryjnych sytuacjach często wyrażają troskę o klientów w postaci innego lotu, posiłku lub pobytu w hotelu. Jeśli chodzi o bagaż, to wiedz, że w przypadku przesiadki powinni o niego zadbać pracownicy lotniska. Wprawdzie może być tutaj potrzebny również Twój udział, ale w takiej sytuacji na pewno zostaniesz o tym poinformowany wcześniej.

Bez względu na to, na jaki lot się zdecydujesz — bezpośredni czy lot z przesiadkami — życzymy Ci bezpiecznej i przyjemnej podróży.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy