Informacje lotnicze
Jak odebrać bilet lotniczy?
11 października, 2021
0

Dla osób, które pierwszy raz wyruszają w podróż samolotem, procedury przeprowadzane na lotnisku mogą być skomplikowane. Czasami nawet zakup biletu może stanowić niemałe wyzwanie. Na szczęście coraz więcej przewoźników prowadzi sprzedaż internetową, co stanowczo ułatwia przejście przez cały proces. W takim przypadku dostajemy najczęściej bilet lotniczy elektroniczny, który na telefonie lub innym mobilnym urządzeniu możemy pokazać podczas odprawy. Odebrać go można z kolei poprzez adres e-mail.

Jak odebrać bilet lotniczy?

Na samym początku wybieramy interesujące nas połączenie. Możliwe jest zakupienie elektronicznego biletu lotniczego tylko w jedną stronę lub obejmującego również powrót. Następnie przechodzimy do płatności. Można jej dokonać od razu za pomocą karty kredytowej, w takim wypadku ticket można odebrać praktycznie od razu. Wykonując transakcję za pomocą przelewu bankowego, wysyłany jest on zaraz po zaksięgowaniu płatności. Ze względu na cyfryzację sprzedaży, odbiór biletu lotniczego nie będzie stanowił problemu zarówno dla weterana samolotowych wypraw, jak i osoby, która pierwszy raz wzniesie się w przestworza.

Co, jeśli ticket nie dojdzie na wybrany adres e-mail?

Czasami zdarza się, że z jakiegoś względu, ticket umożliwiający wejście do samolotu, nie pojawi się na Twoim e-mailu. Może to być związane na przykład z podaniem jego niewłaściwego adresu. Czasami skrzynki internetowe posiadają nazbyt czułe zabezpieczenia antyspamowe, w takim razie warto zajrzeć do zakładki o nazwie “SPAM” lub “Kosz”. Niektóre skrzynki same segregują wiadomości na oferty, informacje, społeczności itp. w takim wypadku po prostu przeklilaj się przez wszystkie zakładki.

Co mogę zrobić, jeśli nadal nie mam zakupionej karty wstępu?

W takim przypadku skontaktuj się z infolinią wybranego przewoźnika. Pracownicy portu mają dostęp do bazy danych, dzięki której mogą znaleźć wybrany ticket i następnie przekierować go na właściwy adres. Spokojnie – nikt nie poleci na Twój koszt. Karty wstępu są imienne i ważne jedynie z dowodem potwierdzającym tożsamość.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

PORT LOTNICZY ŁÓDŹ

Port Lotniczy Łódź – dojazd i informacje praktyczne

czytaj więcej
PORT LOTNICZY KATOWICE

Port Lotniczy Katowice – dojazd i informacje praktyczne

czytaj więcej
PORT LOTNICZY POZNAŃ

Port Lotniczy Poznań – dojazd i informacje praktyczne

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy