Informacje lotnicze Poradnik podróżnika
Port Lotniczy Poznań – dojazd i informacje praktyczne
17 kwietnia, 2016
0
PORT LOTNICZY POZNAŃ

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego  (POZ)

Historia portu lotniczego w Poznaniu sięga 1913 roku gdy funkcjonowało na jego miejscu niemieckie lotnisko wojskowe co czyni go jednym z najstarszych portów lotniczych w Polsce. Dopiero w 1921 r wystartowały pierwsze komercyjne samoloty w kierunku Warszawy i Gdańska. W 2013 roku zakończyła się rozbudowa terminalu pasażerskiego, drogi kołowania, stanowisk odladzania i postoju samolotów dzięki czemu przepustowość lotniska wynosi 3,5 mln pasażerów rocznie. Korzystne położenie geograficzne i charakterystyka dynamicznie rozwijającego się gospodarczo regionu wpłynęło na zainteresowanie ze strony wielu linii lotniczych, które oferują loty w 29 różnych kierunkach.

Lotnisko Poznań w liczbach:

  • Liczba połączeń lotów rejsowych – 29 kierunków w 15 krajach
  • Liczba połączeń lotów czarterowych -27 kierunków w 9 krajach
  • Liczba pasażerów 2015 – 1 500 641
  • Liczba operacji 2015 -20 476
  • Liczba przewoźników pasażerskich- 10 ( w tym 4 czarterowe)

Informacja lotniskowa dla podróżnych +48 61 849 23 43

Dojazd do Lotniska w Poznaniu

Port lotniczy Poznań – dojazd

Planując dojazd własnym samochodem należy kierować się do drogi wojewódzkiej nr 307 przy której bezpośrednio położony jest port lotniczy Poznań w odległości ok. 7km na zachód od centrum miasta. Jadąc z zachodu w kierunku Warszawy na węźle Poznań-Zachód trzeba skręcić w lewo kierując się na drogę S11 i zjechać na wspomnianą wojewódzką 307. Podobnie jadąc A2 w stronę Świecka (dojazd lotniska Poznań od wschodu i południa) na węźle Poznań-Zachód skręcamy w prawo na drogę ekspresową S11 i dojeżdżamy do drogi 307. Podróżujący z północy  najszybciej dostaną się do lotniska wybierając drogę S11 z której pokierują się na zjazd na drogę wojewódzką 307.

Dojazd do portu lotniczego Poznań umożliwiają tez miejskie autobusy: linia nr 48 i 59 z Ronda Kaponiera (przystanek docelowy Port Lotniczy Ławica) oraz linia specjalna L kursująca na trasie Dworzec PKP – Port Lotniczy Ławica.

Informacje na temat parkingu przy lotnisku w Poznaniu:

Firma APCOA Parking zarządza trzema parkingami na lotnisku  Poznań Ławica: krótkoterminowym P1, parkingiem długoterminowym P5 oraz P6.  Poniżej prezentujemy informacje na temat każdego z parkingów:

  • Parking P1 znajduje się najbliżej terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Wjazd na teren parkingu możliwy jest od ulicy Bukowskiej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Złotowską  oraz przez główny wjazd na teren Portu Lotniczego. Parking posiada 223 miejsca postojowe, w tym 4 miejsca przeznaczone dla osób o ograniczonej mobilności.
  • Parking P5 jest obecnie w trakcie remontu.
  • P6  znajduje się na terenie Portu Lotniczego Poznań –  Ławica, przed terminalem General Aviation. Wjazd na parking odbywa się od ulicy Bukowskiej, około 300m przed głównym wjazdem na teren Lotniska. Parking P6 dysponuje 60 miejscami parkingowymi,  jest utwardzony i oświetlony.  Istnieje możliwość  zarówno krótko jak i długoterminowego parkowania samochodu. Parking  połączony  jest chodnikiem z Głównym Terminalem, co umożliwia swobodne i szybkie  dojście na lotnisko. Żaden z konkurencyjnych parkingów nie oferuje tak atrakcyjnych cen.  Opłatę za parkowanie uiszcza się z góry za planowany czas parkowania w parkometrze. Parkometry akceptują płatność bilonem, kartą płatniczą oraz kartą zbliżeniową typu pay pass.

Rozkład lotów z lotniska w Poznaniu

Poszukujesz lotów z lotniska w Poznaniu? Zapraszamy Ciebie na: Tanie Loty z Poznania

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy