Informacje lotnicze Inspiracje podróżnicze Nowości linii lotniczych
Loty do Auckland z Polski! Nowość od Emirates
21 lutego, 2016
0
Loty do Auckland

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wybierających się do Nowej Zelandii. Otóż linie lotnicze Emirates utworzyły pierwsze bezpośrednie połączenie Dubaj – Auckland, a pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 1 marca 2016 r. Będzie to piąte realizowane przez linie Emirates połączenie lotnicze do Nowej Zelandii, które zwiększy możliwości transferowe w tym kierunku do 2000 pasażerów dziennie i skróci czas lotu o niemal 3 godziny. Loty do Auckland zakupisz na BiletyBilety.pl

Port lotniczy w Auckland, a dokładniej w położonym 21 km od centrum miasta Mangere to największe lotnisko w Nowej Zelandii także stanowi świetną bazę przesiadkową do innych miast m.in. liniami Jetstar, Air New Zealand i Virgin Australia. Rejs z Dubaju nr EK 448 zaplanowano na 10:05 co pozwala na lądowanie w Auckland dnia kolejnego o 11:00 czasu lokalnego. Natomiast bezpośredni lot z Auckland do Dubaju będzie odbywał się o godzinie 21:20 i osiągnie cel o 5:35 rano dnia następnego.

Auckland to ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny Nowej Zelandii ale również piękne miasto położone u stóp wygasłego wulkanu Eden. Niepowtarzalne widoki dostarcza bezpośrednie położenie przy morzu Tansmana. Z takiej lokalizacji wynika tez pierwotny charakter miasta – była to wioska wielorybników, w której Brytyjczycy utworzyli swoją kolonię. Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem Auckland jest słynne Sky Tower oferujące przepiękną panoramę na miasto i okolice. Warte odwiedzenia są również imponujące akwarium Kelly Tarlton’s Antarctic Encounter&Underwater Word, Auckland Zoo, muzeum transportu i technologii MOTAT, park rozrywki Rainbow’s End Adventure Park, zabytkowe pozostałości po kolonialnych czasach Howick Historical Village, okoliczne plaże z idealnymi warunkami dla surferów, parki narodowe jak Waiketere Ranges Regional Park i Waiheke Island, góra Mount Eden, a chcąc skosztować tutejszego życia nocnego najlepiej udać się w okolice Queen Street, Ponsonby Road i Karanghape Road.

Innym interesującym miastem jest stolica kraju – Wellington. Tutaj za warte zobaczenia przez turystów miejsca uznaje się : Basin Reserve czyli zabytkowy stadion do gry w krykieta, zbudowany z brązu Grób Nieznanego Żołnierza, National War Memorial budynek wybudowany ku pamięci żołnierzy poległych w trakcie wojny w Wietnamie, pomnik i grób zasłużonego dla Nowej Zelandii polityka Richarda Seddona, dzielnica biznesowa z imponującymi budynkami oraz liczne zabytki architektoniczne i muzea.

Ale Nowa Zelandia to nie tylko ciekawe miasta. Jest to przede wszystkim wyjątkowo malowniczy wyspiarski kraj, który każdemu z nas jest bardzo dobrze znany, a przynajmniej tym, którzy obejrzeli serię Lord of the Rings. Istnieje nawet specjalna mapa skupiająca wszystkie lokalizacje, w których były kręcone zdjęcia do filmu.

Nowa Zelandia to również mekka dla backpackerów, nastawionych na wycieczki krajoznawcze i obcowanie z przyrodą. Na trasie swojej podróży po Nowej Zelandii warto umieścić m.in. latarnię w Cape Reinga gdzie łączy się Pacyfik z Morzem Tasmana, Cathedral Cove i Półwysep Coromandel, zatokę Bay of Islands, kompleks jaskiń Waitomo Caves, gorące źródła, gejzery i błota geotermalne w Rotorua, okolice Jeziora Taupo powstałego w kraterze wulkanu, niezwykle ukształtowane wapienie tzw. Skały Naleśnikowe wyglądające jakby stworzone z wielkich nawarstwionych naleśników, piękne fiordy Milford Sound i podwodnym obserwatorium Milord Deep, lodowce Franz Josef i Fox oraz liczne Parki Narodowe i siedliska zwierząt w tym kolonie pingwinów, słoni morskich, delfinów i albatrosów.

Lista ciekawych miejsc w Nowej Zelandii jest bardzo długa, a atrakcji historycznych jak i rekreacyjnych wystarczy nawet na miesięczny pobyt. Taka różnorodność sprawia że każdy podróżnik, zarówno ten nastawiony na aktywny urlop jak i ten, który zechce odpocząć znajdzie coś dla siebie i pobyt w Nowej Zelandii będzie wspominał przez wiele lat jako cudowną przygodę.

Najcieplejsze miesiące z najmniejszą liczbą opadów przypadają na pierwszy kwartał roku więc jeśli myślisz o podróży warto się pospieszyć. Sprawdź połączenia z Polski do Dubaju aby skorzystać z bezpośredniego lotu Dubaj – Auckland.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-austin-zhang-2441844

Jak zwrócić bilet lotniczy ?

czytaj więcej
airplane-3702676_1280

Jak odebrać bilet lotniczy?

czytaj więcej
airplane-6674689_1280

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy