Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Tokio - największe atrakcje turystyczne - Podróż do Tokio i loty do Tokio
Inspiracje podróżnicze
Tokio – największe atrakcje turystyczne
10 listopada, 2015
0

Tokio to jedno z większych miast świata rocznie przyciągające około 7 mln turystów. Położone jest na największej wyspie Japonii Honsiu nad Zatoką Tokijską i skupia ponad 8 milionów mieszkańców w samym mieście a aglomeracja Tokio liczy ich ponad 12 milionów. Pierwsi osadnicy terenów dzisiejszego Tokio pojawili się ok 2500 lat temu i założyli wioskę rybacką, która w XV wieku przekształciła się w miasto obronne a od ponad 400 lat pełni rolę stolicy Japonii.

Wyjątkowo dynamiczny rozwój Tokio wpłynął na powstanie wyjątkowo zróżnicowanego miasta, które posiada dzielnice o wielowiekowej historii oraz dzielnice z wieżowcami, których nie powstydziłaby się żadna metropolia na świecie. W Tokio każdy turysta znajdzie dla siebie miejsca warte odwiedzenia, zarówno Ci lubujący się w całodziennym zwiedzaniu miejsc istotnych historycznie i zabytkowych, a barwne i różnorodne życie nocne pozytywnie zaskoczy bardziej rozrywkowych przyjezdnych.

Trudno w krótkim wpisie uwzględnić wszystkie warte zobaczenia atrakcje tego ogromnego i imponującego miasta więc skupimy się na tych, które można odwiedzić i zwiedzić za darmo. Każda podróż w regiony dalekiego wschodu wiąże się i tak z dużym obciążeniem finansowym więc kilka naszych wskazówek może odciążyć budżet podróżujących.

Po pierwsze Świątynia Meiji – Sanktuarium położone w zachodniej dzielnicy Tokio w którym czas zatrzymał się na początku XX wieku. Można tam zobaczyć mnichów, ołtarze z kadzidłami i drzewa z życzeniami. W świątyni w dalszym ciągu odprawiane są tradycyjne japońskie śluby i przy odrobinie szczęścia można przyjrzeć się tym obrzędom jaki i tradycyjnym strojom ślubnym a otoczenie przepięknego ogrodu sprawi że będzie to przeżycie całkowicie oderwane od rzeczywistości współczesnego świata.

Następnym wartym zobaczenia miejscem jest Ginza jedna z najdroższych dzielnic Tokio odpowiadająca charakterem paryskim Polom Elizejskim i nowojorskiej 5 Alei. Znajduje się tam wiele ekskluzywnych i stylowych butików światowych marek. Chcąc tam zrobić pamiątkowe zakupy trzeba przygotować znaczną ilość jenów na pralinki, biżuterię lub inne ekskluzywne produkty.

Miejscem, które powinno być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Tokio powinien być słynny Targ Rybny – Tsukiji, który pod kątem różnorodności ryb i owoców morza nie ma sobie równych. Jest to miejsce doskonale oddające klimat osady rybackiej jaką Tokio kiedyś było, gdzie wszyscy podróżnicy poszukujący wrażeń kulinarnych zostaną usatysfakcjonowani. Osoby obawiające się nieprzyjemnego zapachu sklepu rybnego mocno się zdziwią, gdyż na tym targu ryby są wyjątkowo świeże a przychodząc wcześnie rano można być świadkiem słynnych licytacji tuńczyków do najlepszych restauracji sushi w mieście i na całym świecie.

Tanie zwiedzanie Tokio to również korzystanie z metra, którego linie pozwolą na dotarcie do wszystkich ważnych miejsc w mieście więc warto się zapoznać z jego funkcjonowaniem oraz bardzo bogaty street food. Tokio jest miastem, które każdego Europejczyka zachwyci samą atmosferą i charakterem, jest tu mnóstwo ciekawych miejsc o klimacie orientu ale też dzielnice typowo rozrywkowe tj. Roppongi, Schinjuku i Schibuje gdzie w tokijskich klubach kwitnie życie nocne. Choć znaczna część zabytkowych budowli Tokio uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej – nadal jest wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Bilety do Tokio znajdziecie na naszej stronie: http://www.biletybilety.pl/bilety-lotnicze/do-tokio

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-austin-zhang-2441844

Jak zwrócić bilet lotniczy ?

czytaj więcej
airplane-6674689_1280

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

czytaj więcej
Wyloty na Maderę - loty do Funchal

Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy