Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Oko w oko z Drakulą - podróż do Transylwanii
Inspiracje podróżnicze
Oko w oko z Drakulą – podróż do Transylwanii
25 listopada, 2015
0

Rumunia to zdecydowanie jedno z najbardziej tajemniczych państw południowo-wschodniej Europy. Taką opinię może zawdzięczać najpopularniejszej w kraju krainie historycznej – Transylwanii położonej w pierścieniu górskich szczytów, której mroczny charakter osławiona w literaturze i filmie.

Transylwania zwana Siedmiogrodem rozgłos na swój temat uzyskała za sprawą znanych na całym świecie legend o grasujących okolicznych wampirach, w tym o najbardziej krwiożerczym i słynnym hrabi Drakuli. Sam wstęp świadczy o atrakcyjności tego regionu i przyprawia o dreszczyk emocji ale czy warto wybrać się do Transylwanii wakacyjną podróż? Zapoznajcie się z tym, co Siedmiogród oferuje turystom!

Na początek dawka przydatnych informacji o formalnościach. Walutą obowiązującą jest Lej, którego kurs waha się około 95 groszy. Podczas przekraczania granicy rumuńskiej obywatele Polski potrzebują wyłącznie dowodu osobistego, a podróżowanie po kraju nie jest ograniczona limitem czasowym. Turystów wybierających się do Rumunii nie obowiązują żadne dodatkowe szczepienia, nie ma tam również zagrożeń epidemiologicznych, aczkolwiek głównie podczas upałów zdarzają się tam przypadki cholery i zapalenia opon mózgowych dlatego sugeruje się pić wyłącznie wodę butelkowaną lub przegotowaną. Choć Transylwania uznawana jest za bezpieczny region należy jednak uważać przy podróżowaniu po zmroku, po drogach często poruszają się nieoświetlone furmanki, rowerzyści a także bydło – często w samopas.

Na terytorium Rumunii znajduje się 55% powierzchni Karpat, a Transylwania jest nimi otoczona, dokładniej jest to Wyżyna Siedmiogrodzka położona mniej więcej w centrum kraju. Górzyste otoczenia stanowi o niezwykle malowniczym i urokliwym krajobrazie Siedmiogrodu. Na terenie Transylwanii rozsiane są niesamowite budowle architektoniczne, zabytki, twierdze i zamki warte odwiedzenia. Świetnie odnajdą się tu osoby ciekawe świata, lubiące treking, górskie wycieczki oraz dla osób szukających odpoczynku, relaksu i miejsc mniej obleganych przez turystów niż południowe wybrzeża Europy.

W Transylwanii znajduje się siedem głównym regionu miast od których pochodzi nazwa Siedmiogrodu,są to: Sybin, Kluż-Napoka, Braszów, Sighisoara, Bystrzyca, Sebesz i Mediasz. Miasta zostały założone przez saskich osadników, którzy w mieszaninie z Węgrami i Rumunami stworzyli bardzo barwna i ciekawą kulturę. Pozostałością po tamtych czasach są kolorowe miasteczka, w których można zwiedzić niespotykane w innych regionach Europy warowne kościoły i chłopskie zamki. Podróżujący mający w planach podążanie za legendą Drakuli powinni wybrać się do Sighisoara, gdzie Vlad Palownik się urodził i wychował. Następnie warto odwiedzić Kolejnym etapem powinien być zamek w Bran w górach Buceginajczęściej odwiedzane miejsce w Transylwanii. Podobno to tu mieszkał słynny krwiożerczy hrabia. Zamek pełen jest ciasnych i tajemniczych korytarzy, nie jest więc trudno o gęsią skórkę i odpowiedni do historii klimat. U podnóża zamku powstało wiele sklepików z pamiątkami, gdzie można sobie kupić koszulkę, kubek lub czapeczkę z podobizną wampira.

Transylwania bezsprzecznie ma bardzo ciekawy klimat, malowniczą topografię i specyficzną bajkową atmosferę. Warto ją odwiedzić, by przekonać się, czy na pewno jest tam tak strasznie, jak głoszą legend oraz żeby zgłębić tradycję i kulturę tego wielonarodowościowego narodu.

A bilety lotnicze do Rumunii kupisz na BiletyBilety.pl

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-austin-zhang-2441844

Jak zwrócić bilet lotniczy ?

czytaj więcej
airplane-6674689_1280

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

czytaj więcej
Wyloty na Maderę - loty do Funchal

Madera – atrakcje turystyczne, pogoda i loty

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy