Inspiracje podróżnicze Poradnik podróżnika
Wyjazd do Dubaju – co można, a czego nie można?
28 października, 2015
0

Dubaj staje się coraz bardziej popularnym miejscem, również w kategorii celów egzotycznych podróży. Przepych i bogactwo widoczne w mieście, europejskie standardy i marki pozwalają Europejczykom poczuć się bardziej swojsko, jednak nie należy zapominać, że Dubaj leży w islamskich Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w związku z czym należy zwracać uwagę na pewne zachowania podczas pobytu tam. Poniżej przedstawiamy podstawowe wskazówki, które pozwolą Wam spędzić wakacje w Dubaju bezpiecznie i bez nieprzyjemności.

  1. W trakcie robienia zdjęć, na których chcecie uchwycić miejscowych – zapytajcie o zgodę. Pamiętajcie, że w kulturze islamskiej w przypadku zdjęć kobiet zgodę wyrazić może ich mąż, jeśli kobieta jest zamężna, lub ojciec.
  2. Alkohol można w Dubaju kupić, jednak jego spożywanie dozwolone jest jedynie w pubach i barach oraz w zaciszu domowym. Co ważne, również publiczne pokazywanie się pod wpływem alkoholu jest zabronione.
  3. Okazywanie czułości na ulicy odbierane jest w Dubaju jako spory nietakt i grozić może mandatem lub nawet karą więzienia, dlatego przytulanie i pocałunki najlepiej zostawić na miłe wieczory w hotelowych pokojach.
  4. W większości państw islamskich obowiązują rygorystyczne zasady co do stroju. W Dubaju jednak sytuacja wygląda nieco mniej konserwatywnie. Na turystów patrzy się bardziej pobłażliwie – mogą oni wybierać stroje w bardziej europejskim stylu. Pobłażliwość kończy się jednak w momencie wejścia do meczetu – tutaj kategorycznie przestrzegać trzeba zasad o zakrytych ramionach i nogach, należy także pamiętać o zdjęciu butów przed wejściem.
  5. W Dubaju, tak jak w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązują bardzo wysokie kary za posiadanie narkotyków, z karą śmierci włącznie.
  6. W czasie Ramadanu zabronione jest jedzenie, picie i palenie w miejscach publicznych. W tym roku Ramadan przypada na okres od 18 czerwca do 16 lipca.
  7. Agresywne gesty i zachowania, wulgaryzmy na ulicy mogą zostać ukarane mandatem lub karą więzienia nawet do 6 miesięcy.
  8. Podczas podróżowania lokalnymi środkami transportu – autobusami lub metrem, należy pamiętać o podziale na miejsca dla kobiet i mężczyzn. W autobusach są to najczęściej 3 pierwsze rzędy, a w metrze dla kobiet przeznaczony jest jeden z wagonów składu.

Dubaj bez wątpienia jest ciekawym miejscem, należy jednak pamiętać o jego specyfice i stosować miejscowe zasady. Czy ktoś z Was był już w tym jednym z najbogatszych miast świata? Macie dla nas dodatkowe rady?

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy