Informacje lotnicze Poradnik podróżnika
Port Lotniczy Szczecin – dojazd i informacje praktyczne
5 kwietnia, 2016
0
PORT LOTNICZY SZCZECIN

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” (SZZ)

Lotnisko Szczecin położone jest w pobliżu wsi Glewice 5 km na wschód od Goleniowa i 33 km na północny wschód od centrum Szczecina. Posiada miano lotniska międzynarodowego obejmującego swoim zasięgiem 1,6 mln mieszkańców i zajmuje 9. pozycję w rankingu polskich lotnisk pod katem odprawionych pasażerów.

Port Lotniczy Szczecin powstał w 1953 roku i początkowo było to typowe wojskowe lotnisko. Dopiero w roku 1967 wydzielono cześć dla lotów komercyjnych i zaczęto wprowadzać modernizacje. W 2006 r oddano nowy terminal lotniczy, którego przepustowość wynosi 1 mln pasażerów rocznie.

Lotnisko Szczecin w liczbach:

  • Liczba połączeń lotów rejsowych – 10 kierunków w 4 krajach
  • Liczba połączeń lotów czarterowych – 3 kierunków w 3 krajach
  • Liczba pasażerów 2015 – 313 671
  • Liczba operacji 2015 – 6 672
  • Liczba przewoźników pasażerskich- 4

Informacja lotniskowa dla podróżnych +48 91 481 74 00

Dojazd do Lotniska w Szczecinie

Port lotniczy Szczecin – dojazd

Dojazd samochodem do Lotniska Szczecin Goleniów jest ułatwiony poprzez bezpośrednie położenie portu lotniczego przy drodze krajowej nr 6 ( Szczecin-Koszalin). Bobrze oznaczone drogowskazami zjazdy na Goleniów bezproblemowo doprowadzą przyjezdnych na lotnisko i dwa parkingi  dysponujące liczbą 450 miejsc postojowych.

Dużą zaletą lotniska w Szczecinie jest przystanek kolejowy przyjmujący połączenia pociągowe ze Szczecina Głównego i Kołobrzegu.

Alternatywą dla kolei są mikrobusy LOT-u kursujące w kierunku lotniska na 80 minut przed lotem krajowym a w kierunku biura LOT w Szczecinie (ul Wyzwolenia17) około 15 minut po lądowaniu.

Najpopularniejsze kierunki lotów ze szczecina to kolejno Londyn Stansted, Warszawa, Londyn Luton i Dublin. Jeżeli interesują cię bilety do tych i innych miejsc z Lotniska Szczecin – Goleniów zajrzyj do naszego serwisu.

Informacje na temat parkingu przy lotnisku w Szczecinie:

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność posiada 2 parkingi: Czerwony – godzinowy oraz Zielony – tani wielodobowy. Pierwszy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego, drugi w odległości 50m.

Parking czerwony: zlokalizowany w bezpośredniej bliskości terminala pasażerskiego. Posiada 200 miejsc parkingowych, w tym 5 dla autobusów. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych. Prowadzony przez Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Parking zielony: zlokalizowany w odległości 50 m od terminala pasażerskiego. Posiada 250 miejsc parkingowych. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych. Prowadzony przez Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Rozkład lotów z lotniska w Szczecinie

Poszukujesz lotów z lotniska w Szczecinie? Zapraszamy Ciebie na: Tanie Loty ze Szczecina

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy