Pierwszy lot Poradnik podróżnika
Lot samolotem z dzieckiem
29 października, 2015
0
Podróżowanie samolotem z dzieckiem

Utarło się sądzić, że miejsce w samolocie, w pobliżu którego siedzi dziecko nie wróży przyjemnej i komfortowej podróży ani dla rodziców dziecka ani dla wszystkich pasażerów wokół. Co zrobić, jeśli wybieracie się ze swoimi pociechami w podróż samolotem? Jak zaoszczędzić stresu sobie i młodym podróżnikom? Co zabrać i o czym pamiętać – postaramy się pomóc Wam znaleźć odpowiedź na te pytania.

Przede wszystkim należy pamiętać, by sprawdzić wszystkie regulaminy i przepisy dotyczące podróżowania z dziećmi. Wszystkie linie lotnicze i lotniska mają swoją zasady na taką okoliczność. Może okazać się, że oferują one pomoc w zapewnieniu dzieciom komfortowych warunków lotu. Niektóre lotniska mają specjalne sale zabaw dla oczekujących maluchów, linie lotnicze oferują możliwość dowiezienia dziecka w wózku pod samo wejście na pokład samolotu, a dodatkowo podczas lotu zaopiekują się wózkiem. Pamiętajcie, by dokładnie sprawdzić, jakie udogodnienia oferują firmy, z których usług będziecie korzystać podczas podróży.

Kolejną ważną kwestią podczas lotu samolotem jest bagaż podręczny. Jeśli podróżujemy z dziećmi warto podzielić go na kilka części, tak by nie przeszkadzał w sprawnym poruszaniu się po lotnisku i przejściu odprawy. Wszystkie niezbędne dokumenty, paszporty, bilety i karty pokładowe miejscu w małej torebeczce tak, by były zawsze pod ręką i łatwo było je odnaleźć. Okrycia wierzchnie, których nie używasz na pokładzie samolotu i na lotnisku schowaj do torby, by nie przeszkadzały podczas przemieszczania się i nie zajmowały rąk. W większej torbie warto mieć, oprócz standardowo pakowanych do bagażu podręcznego rzeczy, zabawki i niewielkie przekąski dla dzieci.

Wybór zabawek i przekąsek powinien być jednak przemyślany. Raczej nie zabieraj ze sobą zabawek grających, które mogłyby przeszkadzać innym pasażerom samolotu. Wybierz takie zabawki, którymi Twoje dziecko lubi się bawić, zajmą je na jakiś czas i pozwolą Ci na chwilę wytchnienia. Dobrym rozwiązaniem są wszystkiego rodzaju książeczki. Dla dzieci, które ciężko zainteresować na dłużej sprawdzą się nowe zabawki, których dziecko wcześniej nie widziało.

Jedzenie i picie, jakie podajesz dziecku podczas lotu powinno być lekkie i łatwo przyswajalne. Pamiętaj też, by nie przesadzić z ilością napoi, szczególnie jeśli lecisz z kilkorgiem maluchów. Dzieci rzadko wybierają ten sam moment na podróż do toalety, więc jeśli przesadzisz z ilością płynów, istnieje szansa, że spędzisz sporo czasu w toalecie z każdą z pociech po kolei. Dla maluchów, które mocno odczuwają skutki startu i lądowania przydatna będzie guma do żucia – zapobiegania zatykaniu się uszu i pomaga w przypadku mdłości.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą jest dobór ubrań na czas lotu. Małym podróżnikom powinno być wygodnie, tak by uwierające spodnie, czy przyciasny sweterek nie powodowały większego dyskomfortu. Dziecko, któremu nie jest wygodnie będzie bardziej marudziło i dużo bardziej zmęczy się podczas podróży.

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą rodzicom, którzy po raz pierwszy wybierają się w podróż samolotem z dziećmi. A może Wy macie ciekawe sposoby na przetrwanie lotu z maluchami? Jeśli tak zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy