Poradnik podróżnika
Jak ustrzec się przed chorobą lokomocyjną podczas lotu?
3 listopada, 2015
0

Przedstawiamy kolejną garść przydatnych wskazówek dotyczących lotów samolotem. W tej części serii podpowiemy, jak pokonać chorobę lokomocyjną i przetrwać lot w komfortowych warunkach.

Dobrą wiadomością jest fakt, że nie wszyscy, którzy cierpią na chorobę lokomocyjną w przypadku podróży lądowych czy morskich będą mieli problem również w przestworzach – odsetek osób cierpiących z powodu tej choroby podczas lotów jest znacznie mniejszy niż w przypadku lądowych środków transportu. Jeśli jednak ktoś z Was zauważy objawy choroby – oto jak można je złagodzić lub całkowicie zniwelować.

  1. Jedzenie – podczas podróży samolotem powinniśmy unikać bycia przejedzonym, ale również lot na czczo może powodować nasilenie objawów. Na czas lotu oraz bezpośrednio przed nim polecamy lekkie potrawy, niewielkie porcje oraz owoce i warzywa. Witamina b1 potrafi łagodzić dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną, a znaleźć ją można, oprócz postaci syntetycznej, dostępnej w aptece, w rybach czy płatkach owsianych.
  2. Duże znaczenie ma wybór miejsca do siedzenia. Wiele poradników poleca miejsce przy oknie na wysokości skrzydeł. Z jednej strony wszelkie turbulencje są w tym obszarze samolotu najmniej odczuwalne, ale z drugiej strony ruchy skrzydeł mogą wzmagać w co bardziej wrażliwych pasażerach niepokój. Najważniejsza zasada to znaleźć punkt odniesienia położony na wysokości oczu i uporczywie się w niego wpatrywać. Czytanie książki w tym wypadku nie będzie niestety dobrym rozwiązaniem. Warto również pamiętać o włączeniu nawiewu.
  3. Leki na chorobę lokomocyjną – są dostępne bez recepty we wszystkich aptekach i niektórych sklepach. Warto je zażyć przed wylotem, na pewno pomogą pozbyć się objawów choroby. Należy jednak pamiętać, by nie łączyć ich z alkoholem, który niestety sam w sobie również nie sprzyja zapobieganiu dolegliwościom związanych z chorobą lokomocyjną.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy