Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Bagaż podręczny w samolocie – o czym warto pamiętać | Porady lotnicze, Tanie loty i promocje lotnicze - Blog BiletyBilety.pl
Poradnik podróżnika
Bagaż podręczny w samolocie – o czym warto pamiętać
28 października, 2015
0

Pytania o bagaż podręczny to jedne z najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań. Warto dokładnie przemyśleć tę kwestię przed podróżą samolotem, tak by bagaż spełnił wymagania przewoźnika i by niczego nam podczas lotu nie zabrakło. Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Wam dobrze przygotować Wasz bagaż podręczny.

  1. Waga, wymiary – każda z linii lotniczych sama ustala dopuszczalną wielkość i wagę bagażu, a także ich liczbę. Należy dokładnie sprawdzić przepisy obowiązujące na pokładzie danego samolotu i pamiętać o dostosowaniu się do nich – jeśli przekroczymy podane limity – będziemy musieli przed wejściem na pokład dostosować bagaż do panujących reguł lub uiścić dodatkową opłatę za tak zwany nadbagaż.

Wielu przewoźników pozwala na posiadanie dodatkowej torby traktowanej jako bagaż podręczny – mogą to być torebki damskie, męskie, czy torby na laptopa. Niektóre linie pozwalają na zamianę tej części bagażu na składany wózek lub pokarm dla dziecka, z którym podróżujemy.

  1. Jak przewozić płyny? Wszystkie loty rozpoczynające się na terenie Unii Europejskiej podlegają w kwestii przewozu płynów tym samym przepisom. W bagażu podręcznym przewozić można pojemniki z płynami o maksymalnej pojemności 100 ml, łączna objętość płynów nie może przekroczyć 1 litra. Wszystkie butelki muszą być przeźroczyste i zapakowane w szczelnie zamkniętą, filiową torebkę typu zip. Ograniczenie pojemnościowe dotyczy wszystkich płynów (od wody przez żele aż do kremów) z wyłączeniem tych zakupionych w strefach wolnocłowych – pod warunkiem oryginalnego zapakowania i posiadania dowodu zakupu.
  2. Zabronione w bagażu podręcznym. Bagaż podręczny musi podlegać wielu regulacjom określającym, czego nie wolno przewozić na pokładzie samolotu. W bagażu podręcznym nie mogą znajdować się rzeczy, które mogą posłużyć jako broń, w tym wszystkie przedmioty ostro zakończone jak nożyczki czy scyzoryki.
  3. Tylko w bagażu podręcznym – okazuje się, że istnieją również przedmioty, które muszą być przewożone na pokładzie samolotu, poza lukiem bagażowych. Są to między innymi baterie litowo – jonowe, zapalniczki, zapałki, zapasowe wkłady paliwowe.

Pamiętajcie, by przed kupnem bilety, a najpóźniej przed rozpoczęciem pakowania bagaży, zapoznać się z zasadami, jakie obowiązują w tym zakresie w danej linii lotniczej. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas odprawy bagażowej.

Może macie dodatkowe rady co do organizacji bagażu podręcznego? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Zobacz limitu bagażu podręcznego w poszczególnych liniach lotniczych

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-valentina-rossoni-105950

Wizyta w Miami, czyli jak uciec przed zimową aurą?

czytaj więcej
pexels-egor-kamelev-813872

Jaki kierunek podróży wybrać na zimę?

Chociaż wakacje kojarzą się z miesiącami letni...

czytaj więcej
pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy