Posts Tagged: porady podróżnika

Inspiracje podróżnicze Tanie loty - promocje
Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016
Maj 23, 2016
0
, , ,
Portugalia – pomysły na tanie wakacje 2016
Ten najbardziej wysunięty na zachód kraj europejski w starożytności określany był jako „kraniec ziemi”. Aktualnie z całego świata napływają do Portugalii turyści szukający idealnej pogody, miłego towarzystwa, ciekawej zabytkowej architektury, relaksu pośród natury i odpoczynku na słonecznej plaży. Bardzo często można spotkać się z opiniami twierdzącymi, że w Portugalii czas płynie inaczej, tak jakby się zatrzymał, tworząc klimat idealny do oderwania się od codzienności i jednoczesnego naładowania akumulatorów aż do kolejnego urlopu. Kiedy najlepiej lecieć do Portugalii? Najlepszy okres na zwiedzanie to kwiecień-wrzesień. Co ciekawe w Portugalii jest ponad 300 słonecznych dni w roku więc jest małe prawdopodobieństwo aby spotkała Was brzydka pogoda. Największe szanse na opady są w miesiącach listopad-marzec.
Inspiracje podróżnicze
Tokio – największe atrakcje turystyczne
Listopad 10, 2015
0
, ,
Tokio – największe atrakcje turystyczne
Tokio to jedno z większych miast świata rocznie przyciągające około 7 mln turystów. Położone jest na największej wyspie Japonii Honsiu nad Zatoką Tokijską i skupia ponad 8 milionów mieszkańców w samym mieście a aglomeracja Tokio liczy ich ponad 12 milionów. Pierwsi osadnicy terenów dzisiejszego Tokio pojawili się ok 2500 lat temu i założyli wioskę rybacką, która w XV wieku przekształciła się w miasto obronne a od ponad 400 lat pełni rolę stolicy Japonii.
Poradnik podróżnika
Zmiana strefy czasowej – jak sobie radzić?
Październik 20, 2015
0
, , , ,
Zmiana strefy czasowej – jak sobie radzić?
Zmiana strefy czasowej – jak sobie radzić? Długie loty międzykontynentalne, zarówno te na wschód do Azji czy Australii jak i na zachód do Ameryki wiąże się z nagłą zmianą strefy czasowej. Po zakończeniu podróży wiele osób zauważa u siebie dolegliwości, które są objawami tak zwanego „jet lag”. Nasilenie objawów będzie zależało od liczby przekroczonych stref […]