Poradnik podróżnika
Jak przetrwać długi lot? Poradnik BiletyBilety.pl
25 października, 2015
0
Lot samolotem

Długie, międzykontynentalne loty są męczące, jednak istnieje kilka sposobów, które pozwolą bardziej komfortowo przetrwać podróż. Zobaczcie, jakie mamy dla Was rady!

  1. Pij wodę! Powietrze w samolocie jest bardzo suche, dlatego należy uzupełniać płyny z zaplanowaną regularnością. W związku z zagrożeniem odwodnienia lepiej zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych i alkoholi lub przynamniej ograniczyć je do minimum.
  2. Wygoda to podstawa! W dniu wylotu wybierz wygodne ubrania, które nie będą krępowały Twoich ruchów i zapewnią Ci odpowiedni komfort w temperaturze pokojowej. Zrezygnuj z ubrań, które posiadają ściągacze i gumki.
  3. Jedz z głową! Pod wpływem wysokości gazy produkowane przez organizm człowieka zwiększają swoją objętość i mogą powodować poczucie pełności i ból. Nie należy narażać żołądka na jeszcze większy dyskomfort przez spożywanie ciężkostrawnych potraw. W dniu wylotu zadbaj o wysoką jakość potraw, wybieraj lekkie posiłki, które nie obciążą dodatkowo układu trawiennego.
  4. Wykorzystaj czas lotu na odpoczynek! Słuchaj muzyki, oglądaj ulubione książki, dokończ czytanie dawno rozpoczętej książki. Poświęć lot na relaks i odpocznij.
  5. Rozciągnij się! Długie siedzenie w wymuszonej przez samolotowe fotele pozycji wpływa niekorzystnie na krążenie krwi. Podczas długich lotów narażeni jesteśmy na powstawanie zakrzepów w kończynach dolnych. Zadbaj o to, by raz na jakiś czas rozprostować nogi, przejść się po pokładzie i dać zmęczonym stopom i nogom odrobinę wytchnienia od pozycji siedzącej. Możesz rownież wykonać kilka prostych ćwiczeń – zepnij mięśnie łydek, zrób kilka wspięć na palce, podczas siedzenia możesz czasem podciągnąć nogi do klatki piersiowej – nic trudnego, prawda?

Każdy organizm inaczej znosi długie podróże, dlatego ważne jest, by spróbować wypracować sobie własne sposoby na przetrwanie wielogodzinnych lotów. Jeśli macie dla nas jeszcze jakieś wskazówki – chętnie dowiemy się, jak jeszcze można radzić sobie ze zmęczeniem podczas lotu.

O Autorze

Zespół BiletyBilety.pl

Fani podróżowania i odkrywania ciekawych miejsc, a także oferowania niesamowitych promocji lotniczych;)

powiązane wpisy

/ może Ciebie zainteresować też to...

pexels-ivan-7475368

Co to jest lot czarterowy?

czytaj więcej
pexels-pascal-renet-1089306

Jak wybrać odpowiedni bilet lotniczy?

czytaj więcej
pexels-jarod-barton-4863999

Rodzaje biletów lotniczych

czytaj więcej

Dodano 0 komentarzy